Fed už palūkanų didinimą, tačiau yra susirūpinęs dėl infliacijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-10-12 02:27 Komentarai: (0)
Remiantis trečiadienį vakare paviešintu Amerikos Federalinio Rezervų banko rugsėjo mėnesio susitikimo protokolu, daugelis jo narių mano, kad dar vienas palūkanų normos padidinimas 2017 metais yra pagrįstas.

Tačiau kita vertus, lygiai taip pat daugelis išreiškė susirūpinimą, jog žema infliacija gali būti ne laikina.

„Daugelis posėdžio dalyvių mano, kad šiais metais dar vienas Fed palūkanų normos padidinimas yra pateisinamas jei vidutinės trukmės ekonomikos perspektyvos išliks beveik nepakitusios“ - rašoma paviešintame susitikimo protokole.

Kai kurie bankininkai dalyvavę susitikime tikino, kad tolesnis bazinės palūkanų normos didinimas turėtų būti atidėtas kol duomenys apie ekonomiką patvirtins, kad žemi infliacijos rodikliai šiais metais nebus tvarūs. Vis dėl to didesnė dalis Fed atstovų tikisi, kad infliacija šalyje padidės, o pernelyg ilgas laukimas susijęs su tolesniu pinigų politikos griežtinimu gali lemti per didelį infliacijos šuolį.

„Daugelis posėdžio dalyvių ir toliau tikisi, kad ciklinis spaudimas susijęs su susitraukusia darbo rinka ir ar ekonominė veikla viršijanti jos potencialą, tikėtina, jog vidutinės trukmės laikotarpiu padidins infliaciją“ - rašoma Amerikos Centrinio banko pranešime.

„Be to, daugelis nusprendė, kad šiais metais bent dalis infliacijos sulėtėjimo yra ypatingų ar vienkartinių veiksnių rezultatas, todėl jų poveikis laikui bėgant išnyks“ - rašoma paviešintame posėdžio protokole.
 
Dar nėra komentarų