W.Buffett investicijos į Kinijos automobilių gamintoją grąža jau siekia beveik 850 procentų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-10-11 17:01 Komentarai: (0)
Kinijos elektrinių automobilių gamintojos BYD, į kurią investavo ir itin gerai žinomas investuotojas bei milijardierius Warren Buffett, akcijos per mėnesį pabrango net penkiasdešimt penkiais procentais.

Šią savaitę minimos bendrovės akcijų kaina Šanchajaus biržoje pakilo iki aukščiausio lygio per pastarąsias penkiasdešimt penkias savaites.

Elektrinių automobilių gamintojos BYD akcijos pradėjo brangti nuo rugsėjo mėnesio pradžios, kuomet buvo paskelbtas Kinijos valdžios ilgalaikis planas sumažinti bei sustabdyti iškastinio kuro variklinių transporto priemonių gamybą ir pardavimą. Jame numatyta, kad iki 2025 metų Kinijoje pagaminti hibridiniai ir elektriniai automobiliai turi sudaryti bent septyniasdešimt procentų pardavimų vidaus rinkoje.

Tyrimų kompanijos Bocom International analitikas Angus Chan atkreipia dėmesį, kad investavimas į BYD akcijas turi prasmę dar ir todėl, nes bendrovė taip pat yra pagrindinė baterijų gamintoja ir tiekėja.

Tiesa, tuo pačiu minimas analitikai mano, kad šiuo metu šios Kinijos elektrinių automobilių ir baterijų gamintojos akcijos jau yra brangios.

Warren Buffett investicinė kompanija Berkshire Hathaway 9,9 procento BYD akcijų už 232 milijonus dolerių įsigijo 2008 metų rugsėjį, na o dabar jų vertė siekia jau 2,2 mlrd. dolerių.

Nuo šių metų pradžios minimos bendrovės rinkos vertė jau pašoko 87,2 procento, o per pastaruosius vienerius metus - 48,7 procento.
 
Dar nėra komentarų