C.Lagarde: daugelyje pasaulio šalių vyksta ekonomikos atsigavimas ir augimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-10-06 13:29 Komentarai: (0)
Tarptautinio Valiutos Fondo vadovė Christine Lagarde pareiškė, jog ilgai lauktas pasaulinis atsigavimas pradeda veikti bei kad trys ketvirtadaliai pasaulio fiksuoja ekonomikos augimą ir tai tuo pačiu yra didžiausias pagreitėjimas nuo pat dešimtmečio pradžios.

Ji teigė, kad kitą savaitę ko gero bus pagerintos absoliučiai didžiosios dalies šalių ekonomikų augimo prognozės.

Liepos mėnesį Tarptautinio Valiutos Fondo atstovai paskelbė, jog jie tikisi, kad kitais metais pasaulinis ekonomikos augimas paspartės iki 3,6 procento, kas būtų didžiausias prieaugis nuo pat 2011 metų. Tuomet prognozuota, kad per šiuos metus augimas sieks 3,5 procento.

Prie ekonomikos augimo pasaulyje, ypač besivystančiose šalyse, tuo pačiu prisidėjo ir padidėjusios žaliavų kainos, kurios tiek 2014 metais, tiek ir 2015 metais fiksavo nuosmukius.

Tačiau anot Tarptautinio Valiutos Fondo vadovės Christine Lagarde, pasaulinis atsigavimas palieka daugelį už nugarų, nes didėja skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų pajamų. Ji paragino šalis pasinaudoti geresnėmis sąlygomis, kad būtų įgyvendintos reformos, kurios galėtų paskatinti klestėjimą, pavyzdžiui, reikėtų dar aktyviau kovoti su korupcija. Tuo pačiu ji perspėjo dėl daugelyje šalių esančio didelio skolų lygio.

„Reformos turi didesnį poveikį ir lengviau įgyvendinamos, kai ekonomika yra sveikesnė“ - tikino Christine Lagarde.
 
Dar nėra komentarų