Mes akcijų rinkoje kuriame burbulą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-09-13 17:42 Komentarai: (0)
Vienas iš rizikos draudimo fondų rinkos pionierių Julian Robertson perspėja dėl katastrofos, kurį įvyks jei Amerikos Federalinis Rezervų bankas toliau nedidins savo bazinės palūkanų normos.

„Mes akcijų rinkoje kuriame burbulą“ - pareiškė Julian Robertson, kuris per savo karjerą finansų rinkose uždirbo daugiau bei keturis milijardus dolerių.

Tiger Management fondo įkūrėjas perspėjo, kad akcijų kainos jau yra per didelės. Jo nuomone, tą lėmė ypač mažos palūkanų normos kas paskatino investuotojus prisiimti per daug rizikos.

„Tai Amerikos Federalinio Rezervų banko ir kitų Centrinių bankų visame pasaulyje kaltė“ - teigė jis.

Minimas investuotojas atkreipė dėmesį, kad istoriškai žemos palūkanų normos reiškia, jog akcijoms nėra realios konkurencijos. Tiger Management steigėjas pastebėjo, kad iki šiol investuotojai norėdami pirkti Vokietijos vyriausybės skolą dėl neigiamų palūkanų normų turėjo mokėti palūkanas.

Paskutinės pasaulinės finansų ir ekonomikos krizės metu Amerikos Centrinis bankas savo bazinę palūkanų normą siekdamas stimuliuoti ekonomiką nurėžė iki nulinio lygio. Tačiau nuo 2015 metų pabaigos ji jau iš viso buvo kilsteltas keturis kartus, nes Amerikos ekonomika sustiprėjo.

Julian Robertson prognozuoja, kad Amerikos prezidentas Donald Trump pasiūlys dabartinei Fed vadovei Janet Yellen likti dar vienai kadencijai vadovauti šiam bankui.
 
Dar nėra komentarų