Doleris pasiekė kritimo dugną

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-09-13 01:45 Komentarai: (0)
Žinomas investuotojas, obligacijų rinkos žinovas bei DoubleLine vadovas Jeffrey Gundlach mano, kad po užsitęsusio kritimo Amerikos doleris galiausiai pasiekė nuosmukio dugną, bent jau dabar, t.y. trumpalaikiu laikotarpiu.

Dolerio indeksas, kuris atspindi šios valiutos vertės pokytį šešių pagrindinių pasaulio valiutų krepšelio atžvilgiu, praėjusį penktadienį nukrito iki 91.011 reikšmės, arba iki žemiausio lygio per pastaruosius daugiau bei dvejus metus, nes investuotojai nerimavo dėl Irma uragano poveikio ir Šiaurės Korėjos veiksmų.

„Doleris trumpuoju laikotarpiu pasiekė dugną“ - teigė Jeffrey Gundlach, kuris tuo pačiu prognozuoja, jog dolerio indeksas gali atšokti iki 96 ar 97 reikšmės.

„Tačiau aš nemanau, kad tai tęsis“ - pridėjo jis bei teigė, kad jo manymu po to sulauksime dar vieno dolerio vertės kritimo etapo.

Kaip vienas iš nedaugelio investuotojų jis tiksliai nuspėjo, jog Donald Trump 2016 metais laimės rinkimus. Jeffrey Gundlach pažymėjo, kad po rinkimų doleris iš pradžių sparčiai augo, bet nuo tada smarkiai nukrito nuo šių aukštumų.

Žinomas investuotojas tuo pačiu dar kartą pakartojo, kad dabar ne laikas prisiimti didesnę riziką.

„Manau, kad tai yra labai prastas laikas prisiimti daug rizikos obligacijų fonduose“ - sakė jis bei paragino investuotojus vengti taip vadinamų spekuliatyvių arba šiukšlinių obligacijų.

Jeffrey Gundlach taip pat pažymėjo, kad komercinių ir pramoninių paskolų augimo kritimas - tai didžiausias susirūpinimas kalbant apie Amerikos rinkas.

„Praeityje Federalinis rezervas jau buvo pradėjęs mažinti palūkanų normą kuomet buvo tokio dydžio palūkanų normų kritimas. Tačiau šį kartą Fed ketina padidinti palūkanas“ - reziumavo jis.
 
Dar nėra komentarų