Tokių burbulų kaip šiandien - niekada nebuvo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-09-08 15:36 Komentarai: (0)
Šių metų populiariausios pasaulyje virtualios valiutos bitcoin įspūdingas vertės šuolis rodo, kad dabartiniai spekuliaciniai burbulai auga greičiau nei bet kada anksčiau ir jie yra didesni, tikina Bank of America specialistai.

Nuo šių metų pradžios bitcoin dolerio atžvilgiu jau pabrango 385 procentais. Tai nėra anomalija, tačiau anot minimo banko strategų, nauja spekuliacijos era, kuri yra susijusi su Centrinių bankų vykdoma itin švelnia pinigų politika.

„Po finansų krizės didžioji dalis Centrinių bankų atrodo prisidėjo prie greitesnio ir spartesnio aktyvų kainų augimo palyginus su istoriniais duomenimis. Spekuliatyvinis elgesys aktyvuose pasireiškia dažniau ir labiau bei ne tik kredito rinkose, bet ir kitose srityse“ - tikino Bank of America specialistas Barnaby Martin.

Banko atstovų nuomone, kriptovaliutų burbulo šešėlyje auga dar vienas, dar labiau spekuliatyvus burbulas, t.y. didėja pozicijų susijusių su lūkesčiais, jog ir toliau mažės kintamumas arba svyravimai rinkoje. Tokią strategiją atspindintis indeksas nuo minimo burbulo pūtimosi pradžios paaugo labiau nei per tą patį laikotarpį ūgtelėjo virtualios valiutos bitcoin vertė.

Centrinių bankų, Amerikos, Japonijos ir kitų vykdytos kiekybinio švelninimo pinigų politikos lėmė tai, jog į finansų rinkas nukeliavo beveik keturiolikos trilijonų dolerių vertės lėšos, kas lėmė aktyvų kainų augimą ir paskatino prekeivius ir investuotojus rizikuoti.

Tačiau anot Bank of America specialistų, tai nereiškia, jog burbulai yra arti sprogimo ribos. Kreditų augimo ciklas baigsis tik tuomet, kai nebebus didelių įplaukų. Jos sumažės, jei atsiras „infliacijos šokas", kuris pakeis rinkos palankumą kainų rodikliams.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2017-11-17 » FED atstovai pasisako už palūkanų normos didinimą gruodį
2017-11-17 » Kinija pardavė dalį Amerikos obligacijų
2017-11-17 » M.Draghi: ECB nepakenkė bankų pelnams
2017-11-17 » Saudo Arabija už naftos tiekimo ribojimo pratęsimą
2017-11-16 » Amerikos namų ūkių įsiskolinimas pakilo iki naujo rekordinio lygio
2017-11-15 » G.Soros įsigijo daugiau Amazon ir Microsoft akcijų
2017-11-15 » W.Buffett investicinė kompanija įsigijo daugiau Apple akcijų bei sumažino IBM dalį
2017-11-15 » Japonijos ekonomikos metinis augimas viršijo lūkesčius
2017-11-14 » R.Shiller: pasyvus investavimas yra chaotiška sistema, kuri gali būti pavojinga
2017-11-14 » Vokietijos ZEW indeksas pakilo iki aukščiausio lygio nuo pat gegužės

 
Dar nėra komentarų