Fed neturėtų laukti su palūkanų didinimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-09-08 02:04 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinis Rezervų bankas neturėtų laukti su palūkanų didinimu kol pavyks pasiekti jo nustatytus ekonominius tikslus, tikina šio banko Klyvlendo padalinio vadovė Loretta Mester.

Minima Centrinio banko atstovė, kuri yra griežtesnės pinigų politikos šalininkė, yra įsitikinusi, kad reikalingas laipsniškas ir nuoseklus palūkanų didinimo tempas.

„Kadangi žinome, kad reikia šiek tiek laiko kol monetarinė politika pradeda daryti poveikį ekonomikai, neturime laukti, kol tie politikos tikslai bus visiškai įvykdyti“ - sakė Loretta Mester.

Remiantis Fed pasirinkta priemone, infliacija šiuo metu Amerikoje sudaro 1,4 procento, kai tikslinis lygis siekia du procentus.

„Mums reikia įvertinti būsimą informaciją, kuri mums bus pranešta apie tai kur juda ekonomika vidutinės trukmės laikotarpiu, ir riziką susijusią su vidutinės trukmės perspektyvomis bei tinkamai nustatyti politiką“ - tikino Amerikos Centrinio banko Klyvlendo padalinio vadovė.

Ji pripažino, kad infliacija gali būti mažesnė nei du procentai šiek tiek ilgiau, tačiau šis tikslas bus pasiektas kitais metais.

Nors šiuo metu rinkoje nesitikima, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas šiais metais dar labiau padidins savo bazinę palūkanų normą, tačiau Loretta Mester tikina, kad Centrinis bankas turi laikytis savo plano šiais metais ją kilstelti tris kartus.

„Mano nuomone, jei ekonominės sąlygos plėtosis taip, kaip tikėtasi, aš manau, kad tolesnis pritaikomos politikos pašalinimas per laipsnišką palūkanų padidinimą yra reikalingas ir padės išlaikyti plėtrą“ - reziumavo Loretta Mester bei pridėjo, jog ji pritaria tam, jog greitu metu būtų pradėtas mažinti Fed balansas.
 
Dar nėra komentarų