JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Myriad capital Data: 2017-09-06 14:23 Komentarai: (0)
Vakar JAV akcijos pradėjo korekcijos bangą, kuri rinkose tebesitęsia ir šiandien. Tiesa, JAV akcijų indeksų ateities sandoriai šiandien jau bando išlipti į teigiamą teritoriją.



Pagrindiniai JAV akcijų indeksai pirmadienį po ilgojo savaitgalio baigė prekybą, fiksuodami apie 1% kritimus. Be abejo, iš dalies tai dar buvo reakcija į savaitgalio Š. Korėjos branduolinio ginklo bandymus, kadangi pirmadienį prekyba JAV nevyko, tačiau kartu reikia pažymėti, kad imta nerimauti ir dėl stringančių D. Trumpo ekonomikos reformų. Pavyzdžiui, vakar stipriau koregavosi finansų sektorius, kadangi anksčiau į jį daugelis investavo, tikėdamiesi, jog jį teigiamai paveiks planuojamas mažesnis reguliavimas. Taip pat galima pažymėti, kad po išeiginių prekybos aktyvumas dar buvo gana žemas. Vakar keli JAV centrinio banko (FED) atstovai sakė kalbas. Lael Brainard pareiškė, jog dėl pastaruoju metu fiksuotos žemos infliacijos FED gali lėčiau kelti bazines palūkanas. Visgi ji kartu paminėjo,jog jei atrodys, kad infliacija stabtelėjo tik laikinai, tuomet bus grįžtama prie šiuo metu planuojamo palūkanų kėlimo kelio, t.y. dar vienas kėlimas šiemet ir trys kitąmet. Tuo tarpu FED Mineapolio banko vadovas Neelis Kashkari gana griežtai pareiškė, kad keturi FED vykdyti palūkanų kėlimai nuo 2015 m. daro netgi žalą šalies ekonomikai.

Azijoje investuotojai praktiškai žvalgėsi į JAV prekybą, tad vyravo neigiamos nuotaikos, tik kritimas buvo kiek mažesnis. Australijos BVP antrąjį ketvirtį gana maloniai nuteikė investuotojus, nes per ketvirtį ūgtelėta 0,8%, o per metus – net 1,8%. Tiesa, apklausti analitikai tikėjosi 0,9% ir 1,9% augimo, tačiau bet kuriuo atveju tai pozityvūs įverčiai, kadangi auga verslo pasitikėjimas, užimtumas ir pan.

Į Europos prekybą atvilnijo tos pačios neigiamos nuotaikos. Be to, iš Vokietijos investuotojus pasiekė ne itin malonios žinios – gamybos sektoriaus apimtys liepą per mėnesį traukėsi 0,7%, nors analitikai prognozavo 0,2% kilimą. Visgi toli siekiančias išvadas daryti dar anksti, nes sektoriaus augimas išlieka, lyginant su 2016 liepa, gamybos apimtys didėjo 5%. Ryt sulauksime ir bene svarbiausio šios savaitės įvykio – Europos centrinio banko susirinkimo, kur bus sprendžiama dėl monetarinės politikos priemonių. Palūkanų norma, žinoma, neturėtų būti keičiama, tačiau visiems rūpi klausimas, ar Mario Draghi jau ryšis duoti užuominų dėl obligacijų supirkimo programos mažinimo ateityje, ar tą paliks dar vėlesniems susitikimams.

Naftos kaina toliau stiebiasi aukštyn, kadangi po truputį ėmė atsidarinėti naftos perdirbimo gamyklos po audros Harvis. Ketvirtadienį investuotojai sulauks oficialios statistikos, kaip keitėsi JAV naftos atsargos per savaitę, o šiandien privati agentūra (American Petroleum Institute) pateiks savąją prognozę. Visgi dabar bene svarbiausia žinia tampa naujas uraganas Irma Atlanto vandenyje, kuris jau pasiekė Karibų įlanką ir gali toliau keliauti JAV link, kur dar neatsigauta po audros Harvis.

 
Dar nėra komentarų