Amerikoje augimas solidus, tačiau nepakankamai spartus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-07-13 01:46 Komentarai: (0)
Remiantis naujausiais Amerikos Federalinio Rezervų banko turimais duomenimis, šalies ekonomika per gegužę ir birželį nuolat augo pastoviu tempu, užimtumo didėjimas ir toliau išliko solidus, tačiau to nepakako, kad paspartėtų darbo užmokesčio ar kainų augimas.

Centrinis bankas pranešė, kad ekonomika augo dešimtyje ir dvylikos rajonų. Tik Sent Luise ir Filadelfijoje fiksuotas nedidelis prieaugis. Naujausia gauta informacija bus apsvarstyta per artimiausią FED posėdį, kuris bus surengtas liepos 25 - 26 dienomis.

Ši ataskaita parodė, kad Amerikos ekonomika po per pastaruosius aštuoniolika mėnesių buvusių keturių bazinės palūkanų normos padidinimų ir toliau išlieka geroje padėtyje.

Gamintojų produkcijos apimtys, vartojimo išlaidos ir namų pardavimai daugumoje šalies regionų ir toliau išlieka solidžiame lygyje. Tuo tarpu automobilių pardavimai, po to kai praėjusiais metais pasiekė rekordinį lygį, pusėje rajonų kiek susilpnėjo.

Taip pat Amerikos Centrinio banko atliktas tyrimas parodė, jog daugelis įmonių siekdamos pritraukti daugiau darbuotojų didino darbo užmokestį, kurio augimo tempas bendrai išliko kuklus ir vidutiniškas.

Daugumoje Amerikos regionų infliacija išliko stabili, bei keliuose iš jų ji kiek sumažėjo.
 
Dar nėra komentarų