J.Yellen: nepaisant žemos infliacijos, Centrinis bankas ko gero mažins stimuliavimą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-07-12 17:35 Komentarai: (0)
Remiantis paviešinta Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovės Janet Yellen kalba, ji mano, kad per ateinančius kelerius metus ir toliau bus reikalingas laipsniškas palūkanų normos didinimas. Tuo pačiu buvo atkreiptas dėmesys, jog kyla abejonių dėl infliacijos Amerikos ekonomikoje perspektyvų.

„Kadangi šiuo metu natūrali palūkanų norma istoriniu požiūriu yra gana žema, FED palūkanų norma neturi daug paaugti, kad pasiektų neutralų lygį“ - rašoma iš anksto paviešintame jos pranešime.

„Bet atsižvelgus į faktą, kad veiksniai, kurie šiuo metu išlaiko natūralią palūkanų normą žemame lygyje su laiku išnyks, papildomas laipsniškas palūkanų padidinimas norint išlaikyti ekonominę plėtra ir infliacijos grįžimą link dviejų procentų lygio yra tikslingas“ - skelbiama Centrinio banko vadovės pranešime.

Pasak Janet Yellen, padėtis Amerikos darbo rinkoje ir toliau gerėja, na o ekonomikos plėtra ir toliau tęsis, atsigavo vartojimas ir verslo investicijos. Tačiau ji konkrečiai nepasakė, ar šiais metais kaip suplanuota bus dar vienas bazinės palūkanų normos padidinimas.

Ji tikisi, kad Centrinio banko balansas bus pradėtas mažinti dar šiais metais, tačiau tuo pačiu užbaigus šį procesą jis nepasieks to lygio, kuris buvo prieš krizę 2008 metais, t.y. jis išliks didesnis. FED vadovė pabrėžė, kad jeigu padėtis pablogės ir ekonomika patirs nuosmukį, balansas esant poreikiui ir vėl galės būti padidintas.
 
Dar nėra komentarų