Kinija Amerikos obligacijų įsigijo daugiausiai per dvejus metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-05-17 01:52 Komentarai: (0)
Kinija padidino savo turimų Amerikos valstybinių skolos vertybinių popierių kiekį. Tai ženklas, kad šiai Azijos šaliai, kurios ekonomika yra antra pagal dydį pasaulyje, pavyko sustabdyti kapitalo nutekėjimą.

Kovo mėnesį Kinija padidino savo turimų Amerikos valstybinių obligacijų kiekį, t.y. įsigijo jų už 27,9 milijardo dolerių. Bendrai jie turi nusipirkę savo didžiausio prekybos partnerio skolos vertybinių popierių už 1,09 trilijono dolerių.

Paskutinį kart minima Azijos šalis tiek daug Amerikos valstybinių obligacijų įsigijo 2015 metų kovo mėnesį.

Šiuo metu Kinija yra antra pagal dydį Amerikos užsienio kreditorė, na o daugiausiai tarp užsienio kreditorių minimos šalies skolos vertybinių popierių turi įsigijusi kita Azijos šalis, t.y. Japonija. Ši valstybė šiuo metu turi Amerikos obligacijų už 1,12 trilijono dolerių. Japonija jų per pirmą pavasario mėnesį įsigijo už 3,4 milijardo dolerių.

Bendrai kovo mėnesį užsienio investuotojai Amerikos valstybinių skolos vertybinių popierių buvo nusipirkę už 6,08 trilijono dolerių, arba daugiausiai nuo pat praėjusių metų rugsėjo mėnesio. Na o bendrai daugiausiai šios šalies valstybinių obligacijų ir toliau turi įsigijęs Amerikos Federalinis Rezervų bankas.
 
Dar nėra komentarų