FED šiais metais dar du kartus gali padidinti palūkanas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-03-20 16:46 Komentarai: (0)
Amerikos Centrinis bankas, po to, kai praėjusią savaitę sugriežtino savo pinigų politiką, gali šiais metais bazinę palūkanų normą padidinti dar du kartus, ir priklausomai nuo infliacijos ir Donald Trump fiskalinės politikos, tai gali daryti labiau arba mažiau agresyviai, tikina FED Čikagos padalinio vadovas Charles Evans.

Jis yra pirmasis iš Amerikos Centrinio banko narių, kuris pasisakė po praėjusią savaitę priimto sprendimo padidinti bazinę palūkanų normą.

„Trys visiškai įmanoma. Kadangi aš įgijau daugiau pasitikėjimo dėl perspektyvų, aš galėčiau šiais metais pritarti trims palūkanų padidinimams. Jei infliacija pradės kilti, tai tik sustiprins lūkesčius. Tai gali būti trys, tai gali būti du, arba net keturi, jei viskas iš tiesų paspartės“ - sakė Charles Evans.

Paklaustas apie Amerikos prezidento planus paspartinti šalies ekonomikos augimą nuo dviejų iki keturių procentų, minimas FED atstovas teigė, jog keturi procentai iš tiesų būtų aukštas rodiklis.

Jis pabrėžė, kad šis augimo lygis gali būti pasiektas bet kuriais metais, tačiau tuo pačiu sunku tai įsivaizduoti, nes ekonomikai ir taip jau sekasi puikiai, padėtis darbo rinkoje labai gera, o sektoriai, pavyzdžiui, automobilių pardavimų, yra visų laikų rekordiniame lygyje.

Charles Evans, kuris praėjusią savaitę balsavo už monetarinės politikos sugriežtinimą, pritarė Amerikos Centrinio banko vadovės Janet Yellen minčiai, kad infliacija galėtų pakilti dar labiau bei tuo pačiu ir virš dviejų procentų.

„Yra erdvės infliaciją padidinti iki dviejų procentų bei truputį virš šio lygio, kad galima būtų įsitikinti, jog mes ten, tai simetrinis infliacijos tikslas“ - reziumavo Amerikos Centrinio banko Čikagos padalinio vadovas.
 
Dar nėra komentarų