Po G20 susitikimo nusivylimas ir nerimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-03-20 13:29 Komentarai: (0)
Tai, jog pasauliniai lyderiai, kurie dalyvavo aukščiausio lygio G20 susitikime, nesuteikė tvirtos paramos laisvajai prekybai, kas buvo tradiciška, kelia nerimą ir rodo protekcionizmo Amerikoje augimą, perspėja Jeilio universiteto profesorius Stephen Roach.

„Tai nusivylimas, kai finansų ministrai iš pirmaujančių šalių pasaulyje nelauktai negali susitarti dėl įsipareigojimų antiprotekcionizmui, kas yra globalizacijos pagrindas“ - sakė jis.

„Tai akivaizdžiai atspindi Amerikos politikos pokyčius ir tai ženklas, jog Amerikos ekonomika pasitraukia iš daugiašališkumo. Tai nerimą keliantis susitikimas“ - pridėjo Stephen Roach.

Jo nuomone, prezidentas Donald Trump nemano, jog globalizacija - tai yra jėga, kuri vienija pasaulį, o tai, anot jo, kenkia Amerikos viduriniosios klasės darbuotojams.

Jeilio universiteto profesorius atkreipia dėmesį, kad pasaulyje, kuris yra susijęs pasauline tiekimo grandine, pavyzdžiui, Apple kompanijos iPhone išmanusis telefonas yra sudarytas iš dalių, kurios yra iš daugiau nei penkiasdešimties šalių.

„Tokio tipo grandinės likvidavimas iš tiesų gali pasukti atgal tokių kompanijų kaip Apple ir kitų, kurios veikia tiek daug šalių pasaulyje, kad galėtų teikti paslaugas ir prekes vartotojams neįtikėtina žemomis kainomis, laikrodžius“ - reziumavo Jeilio universiteto profesorius Stephen Roach.
 
Dar nėra komentarų