ECB gali anksčiau apriboti kiekybinį švelninimą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-02-17 12:51 Komentarai: (7)
Jei ekonomikos augimas euro zonoje pasieks pakankamą pagreitį, tuomet Europos Centrinis bankas gali apsvarstyti galimybę greičiau dar labiau sumažinti savo aktyvų supirkimo programos (QE) apimtį, pareiškė šio banko narys ir Slovėnijos Centrinio banko vadovas Bostjan Jazbec.

Jis pabrėžė, kad QE sumažinimas vis dar yra hipotetinis, ir vis dar yra toli iki bet kokios diskusijos šia tema. Bet koks sprendimas turi būti pagrįstas makroekonominiais duomenimis, pažymėjo Europos Centrinio banko narys.

Priminsime, kad jau nuo balandžio mėnesio aktyvų supirkimo programos mėnesinė vertė bus sumažinta nuo aštuoniasdešimties milijardų eurų iki šešiasdešimties milijardų eurų, na o obligacijų ir kitų aktyvų supirkimas, kuris turėjo užsibaigti kovą, buvo pratęstas iki šių metų pabaigos.

Euro zonos ekonomika ūgtelėjo jau net penkioliktą ketvirtį iš eilės. Tuo tarpu pasirodę naujausi metinės infliacijos šioje zonoje duomenys lėmė kalbas, kad reikėtų pradėti diskutuoti apie būdus kaip galima būtų nutraukti kiekybinį pinigų politikos švelninimą ir tuo pačiu ekonomikos skatinimą.

Remiantis preliminariais duomenimis, sausį metinis kainų prieaugis euro zonoje jau siekė 1,8 procento bei buvo didžiausias nuo pat 2013 metų vasario mėnesio. Europos Centrinio banko nustatytas tikslinis metinės infliacijos euro zonoje lygis siekia du procentus.
 
1.   Parašė markus   2017-02-17 13:14  

skatina ka? popieros ir taip protu nesuvokiamai daugiau nei paciu prekiu,taip kad peliuku pasakymo Vilniaus Seskines turgelio tautininku burelio nariai nepajus,ar mazins ar nemazins shikpopieriaus stumima i rinkas..

 
2.   Parašė youngcat   2017-02-17 14:13  

Skatina turtingiausiuju turtejima. Be baziniu pajamu ivedimo, daugiau nieko neprisktins.

 
3.   Parašė es_ne   2017-02-17 14:50  

Helicopter money!!

 
4.   Parašė maxa   2017-02-17 14:54  

Kaip tik dar atmetė tax'us gamykliniams robotams. Atseit stabdys progresą. Nu ką, palauksim kol dabartinis ES jaunimo vid. nedarbas nuo 20 proc. pakils ligi 40, tada jau žiūrėsim... Gal mobilizuos būsimus geltonsnapius ir į kokį karą pasiųs.

Dar čia Junkeris įjungė atbulinį ir aiškina, kad nereik jokių didinimų šalies gynybai. Čia tik tokie bukapročiai kaip lietuviai gali ligi išsekimo veržtis diržus, o jau jie tai labiau nori painvestuot visokiems vidaus vartojimams. Žiū taip ir Trumpo nemalonę užsitrauks.

 
5.   Parašė markus   2017-02-17 16:12  

idomu toks scenarijus...skolintis kad ir 100 miliardu,pakelti tautos gerbuvi,aisku atsirenkant kaurie pilieciai nusipelne, visokie raudonieji prosovietiniai pensyninkai ir ju palikuonys ar prorusishki lenkai kad gautu spyga, nesinori duoti tiems kas nusishikt ant Lietuvos...taigi investuoti i tai ko kreditoriai negaletu pasiekti,nzn auksas,zeme,miskai,vanduo...technologijos,suskuti taip kad kai skelbi bankrota,kapitalas tau lieka,o kreditoriui kuris ta popiera siulo liktu su baronkos skyle..utopija,bet panasiai Mauricas ir siulo...nes laikas kai shikpopierius bus nemokamas eina i pabaiga, minty pagavot, skoliniesi ir neatiduoti....kaip graikai,italai,liuksmeburgas,na pastarasis skoloje sedi,ajajai..

 
6.   Parašė IT17   2017-02-17 18:49  

o tu galvoji,kad tie kas skolina nesupranta tokio galimo varianto... viska jie apgalvojo, viska...

 
7.   Parašė markus   2017-02-17 20:10  

graikai irode ,kad imanoma, ir ne tik graikai, bet tai kunu nevirs,pas mus nera valios tokiam nuotykiui. Norint imanoma viskas,o kas ryztusi siai dienai ? Tauta turi konkretu diktata is Briuselio pedrylu,taip kad..