JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2017-02-15 14:21 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos šiandien blaškosi ties teigiamomis ir neigiamomis reikšmėmis.Vakar pagrindiniai JAV akcijų indeksai kilo. Šalies centrinio banko vadovė Janet Yellen pareiškė, jog šalies ekonomikos būklei gerėjant bankas turi ir toliau palaipsniui kelti bazinę palūkanų normą. Šie žodžiai padidino tikimybę, kad jau kovo mėnesio viduryje vyksiančio centrinio banko narių susitikimo metu bazinė palūkanų norma bus kilstelta į viršų. Šiuo metu ji siekia 0,75%. Šiandien rinkos dalyvių dėmesys taip pat bus nukreiptas į dar vieną J. Yellen kalbą.

Vakar pasirodė naujienos, jog automobilių gamintojas „PSA Group“ (UG), gaminantis „Citroën“ bei „Peugeot“ markių automobilius, tariasi su „General Motors“ (GM) dėl įmonės „Opel“ padalinio įsigijimo. Po šios naujienos „General Motors“ akcijų kaina vakar šoktelėjo daugiau nei 4,8%, o „PSA Group“ (UG) akcijų kaina Paryžiaus biržoje šiandien krenta daugiau nei 2%.

Azijoje dauguma akcijų indeksų šiandien kilo. Europos rinkose taip pat išsilaiko optimistiškos nuotaikos, kurios kelia akcijų indeksus. Vieno didžiausių pasaulio alaus gamintojų Heineken (HEIA) akcijų kaina Amsterdamo biržoje šoktelėjo apie 4% po to, kai bendrovė pateikė optimistiškesnes nei tikėtasi prognozes. Spartus augimas Kambodžoje, Indonezijoje, Vietname ir kitose besivystančiose Azijos valstybėse atsveria mažėjančius pardavimus Europoje, Amerikoje bei Afrikoje.

Šiandien investuotojai ir vėl lauks dar vienos JAV centrinio banko vadovės kalbos, kurios metu ji gali tiksliau užsiminti apie bazinės palūkanų normos kėlimo planus. Be to, šiandien bus skelbiami šalies infliacijos (VKI), mažmeninės prekybos, pramonės gamybos ir naftos atsargų rodikliai.

WTI tipo naftos kaina krenta ir sumenko žemiau 53 USD už barelį ribos. Aukso kaina taip pat yra linkusi kristi, o euras JAV dolerio atžvilgiu silpnėja.

 
Dar nėra komentarų