Europoje ketvirčio ekonomikos augimas išliko stabilus, o Lietuvoje pastebimai paspartėjo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-02-14 13:52 Komentarai: (0)
Šiandien Europos sąjungos statistikos departamentas Eurostat remdamasis didesniu kiekiu duomenų pranešė, kad per praėjusį ketvirtį, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, tiek euro zonoje, tiek ir Europos sąjungoje ekonomikos augimas išliko stabilus, tuo tarpu mūsų šalyje jis pastebimai paspartėjo.

Per minimą laikotarpį euro zonoje bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 0,4 procento, o Europos sąjungoje - 0,5 procento, arba lėčiau nei skelbta remiantis pirminiais preliminariais duomenimis. Tuomet teigta, jog prieaugis siekė atitinkamai 0,5 ir 0,6 procento.

Mūsų šalies ketvirčio ekonomikos prieaugis pašoko daugiau nei tris kartus, t.y. nuo 0,4 iki 1,3 procento.

Kalbant apie metinį bendrojo vidaus produkto augimą, tai jis euro zonoje per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, sulėtėjo nuo 1,8 iki 1,7 procento, o Europos sąjungoje - nuo 1,9 iki 1,8 procento. Prieš tai, skelbta, jog metinis ekonomikos augimas abiem atvejais išliko stabilus.

Lietuvoje metinis ekonomikos prieaugis per minimą laikotarpį taip pat kaip ir ketvirčio paspartėjo, t.y. nuo 2 iki 2,7 procento.

Remiantis Eurostat duomenimis, per praėjusį ketvirtį, palyginus su trečiu praėjusių metų ketvirčiu, paspartėjo tiek Vokietijos ketvirčio, tiek metinis ekonomikos augimas, atitinkamai nuo 0,1 iki 0,4 procento bei nuo 1,7 iki 1,8 procento. Prancūzijos atveju fiksuota ta pati tendencija, t.y. ketvirčio bendrojo vidaus produkto prieaugis buvo dvigubai didesnis ir siekė 0,4 procento, o metinis paaugo nuo 0,9 iki 1,1 procento.

Kalbant apie Pietų Europos šalis, tai Italijos ketvirčio ekonomikos prieaugis sulėtėjo nuo 0,3 iki 0,2 procento, o metinis nepakito ir siekė 1,1 procento. Ispanijos bendrojo vidaus produkto prieaugis atitinkamai nepakito ir siekė 0,7 procento bei sulėtėjo nuo 3,2 iki trijų procentų. Graikijos ekonomika per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį, palyginus su ankstesniu ketvirčiu, susitraukė 0,4 procento, o metinis augimas sulėtėjo nuo 2,2 iki 0,3 procento.
 
Dar nėra komentarų