S&P 500 kapitalizacija viršijo 20 trilijonų dolerių ribą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-02-13 18:21 Komentarai: (0)
Pirmą kart per visą istoriją vieną iš pagrindinių Amerikos akcijų rinkos indeksų S&P 500 sudarančių įmonių bendra rinkos vertė viršijo iš ties įspūdingą dvidešimties trilijonų dolerių ribą.

Ši savaitė Amerikos akcijų rinkoje iš ties prasidėjo optimitiškai, nes S&P 500 indeksas pakilo iki naujo savo visų rekordinio lygio, t.y. iki 2326.23 punktų.

Šis optimizmas rinkoje visų pirma yra susijęs su naujojo Amerikos prezidento Donald Trump pažadėtu mokesčių reformos paketu. Investuotojai taip pat gerai įvertino Amerikos prezidento susitikimą su Japonijos ministru pirmininku Shinzo Abe.

„Rinkoje buliškos nuotaikos po to, kai Donald Trump paskelbė, jog netrukus pristatys „fenomenalų" mokesčių planą. Manau, kad investuotojai nenori būti klaidingoje pusėje, jei šis planas pasirodys toks fenomenalus, kaip jis sakė“ - teigė The Earnings Scout kompanijos vadovas Nick Raich.

Šiuo metu bendra S&P 500 indeksą sudarančių įmonių kapitalizacija yra didesnė už metinę nominalią Amerikos bendrojo vidaus produkto vertę, kuri siekia 18,6 trilijonus dolerių, bei ir už Europos sąjungos (17,1 trilijonas dolerių). Be to, ji faktiškai prilygsta 27 procentams nominalaus pasaulinio bendrojo vidaus produkto vertei.

Nuo metų pradžios minimo indekso vertė ūgtelėjo apie keturis procentus, o per pastaruosius vienerius metus padidėjo beveik ketvirtadaliu.
 
Dar nėra komentarų