JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2017-02-10 15:34 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos stiebiasi į viršų, investuotojams ir toliau vertinant kiekvieną D. Trumpo žodį ir pažadą.Vakar pagrindiniai JAV akcijų indeksai kilo ir fiksavo naujas rekordines aukštumas, investuotojams vertinant naujojo JAV prezidento žodžius, kad artimiausiomis savaitėmis bus pristatytas naujas mokesčių planas. Prezidentas ne kartą žadėjo mažinti mokesčius įmonėms ir grasino įvesti importo mokesčius. Be to, pokalbio su Kinijos prezidentu Xi Jinping metu D. Trumpas pasakė palaikantis „vienos Kinijos“ politiką ir Kinijos prezidentas žadėjo stiprinti tarpusavio prekybos ir kitus ryšius. Šis pokalbis sumažino nerimą dėl galimo prekybos karo po to, kai D. Trumpas kritikavo Kinijos prekybos politiką ir kaltino manipuliacijomis šalies valiutos kursu.

Azijoje akcijų indeksai šiandien nusidažė žalia spalva. Sausio mėnesio Kinijos prekybos duomenys buvo pasitikti optimistiškai, kadangi eksportas (JAV doleriais) augo 7,9% (met./met.), o ji matuojant vietine valiuta eksportas šoktelėjo net 15,9% (met./met.). Be to, importas (JAV doleriais) šoktelėjo 16,7%. Kitą savaitę lauksime Kinijos naujų paskolų vietos valiuta, infliacijos ir užsienio investicijų duomenų , kurie leis dar geriau įvertinti šalies ekonomikos padėtį.

Iš JAV ir Azijos rinkų persikėlusios optimistinės nuotaikos kelia ir Europos akcijų indeksus. Didžiausio pasaulyje plieno gamintojo „ArcelorMittal“ (MT) akcijų kaina Amsterdamo biržoje šoktelėjo daugiau nei 6% po to, kai įmonė paskelbė geresnius nei tikėtasi ketvirtinius pasiekimus dėl rinkoje augusių geležies rūdos ir plieno kainų. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, jog bendrovė nusprendė nesugrąžinti dividendų mokėjimo politikos ir nustojo teikti pelno prognozes.

Šiandien vyks oficialus Japonijos ministro pirmininko ir JAV prezidento susitikimas. Šio susitikimo rezultatai leis prognozuoti būsimus valstybių santykius. Be to, šiandien bus paskelbtas vasario mėn. JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas ir importuojamų produktų kainų pokytis. Kitą savaitę didžiausio rinkos dalyvių dėmesio sulauks savaitės viduryje skelbiami JAV infliacijos (VKI) bei mažmeninių pardavimų rodikliai ir šalies centrinio banko vadovės kalba, kurios metu bus pristatyta pusmetinė monetarinės politikos ataskaita.

Naftos kaina tęsia kilimą ir šiandien jau įsitvirtina virš 53 USD už barelį ribos. Kitos savaitės pradžioje galima tikėtis dar didesnių žaliavos kainos svyravimų, kadangi pasirodys mėnesinė OPEC ataskaita, kurioje bus skelbiami žaliavos gavybos duomenys. Ši ataskaita leis geriau įvertinti, kaip organizacijai pavyksta įgyvendinti OEPC narių susitarimą mažinti žaliavos gavybos tempą. Aukso kaina šiandien yra linkusi kristi, o euras JAV dolerio atžvilgiu silpnėja.

 
Dar nėra komentarų