JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2017-01-11 15:30 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos stiebiasi į viršų, visiems laukiant D. Trumpo kalbos.
Vakar Nasaq Composite indeksas jau ketvirtą prekybos sesiją iš eilės fiksavo naujas rekordines aukštumas. Tačiau Dow Jones indeksas vakar taip ir nepasiekė psichologiškai svarbios 20 000 punktų ribos. Šiandien visų dėmesys nukryps į naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo spaudos konferenciją, kurios metu gali paaiškėti, kokių iš tiesų veiksmų savo kadencijos metu imsis p. Trumpas. Ši konferencija prasidės 18:00 val. Lietuvos laiku.

Azijos rinkose šiandien dauguma indeksų kilo. Vieną didesnių augimų fiksavo buitinės technikos ir išmaniųjų telefonų gamintoja „Samsung Electronics“ (005930). Įmonės akcijų kaina pasiekė rekordines aukštumas po to, kai P. Korėjos biržoje šoktelėjo 2,8%. Optimistinių nuotaikų neišsklaidė ir pasirodžiusios naujienos, jog „Samsung Electronics“ valdybos pirmininko pavaduotojas Jay Y. Lee buvo iškviestas apklausai dėl galimai mokėtų kyšių.

Europos rinkoje vyrauja korekcinės nuotaikos. Didesnio dėmesio šiandien gali sulaukti 16:15 val. Lietuvos laiku prasidėsianti Anglijos centrinio banko vadovo Mark Carney kalba, kurios metu tikimasi išgirsti daugiau informacijos apie galimus banko vykdomos monetarinės politikos pokyčius, šaliai ruošiantis „Brexit“ padariniams.

Šiandien lauksime JAV įmonėse laikomų naftos atsargų informacijos ir naujojo šalies prezidento kalbos, o rytoj visų dėmesys nukryps į centrinio banko vadovės Janet Yellen kalbą. Penktadienį bus paskelbti naujausi JAV mažmeninės prekybos, vartotojų pasitikėjimo ir infliacijos duomenys.

Gerai žinomas investuotojas Billas Grossas atkreipia dėmesį į svarbų rodiklį – 10 m. trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumą. Jeigu šių obligacijų pajamingumas pranoks 2,6% ribą, tai, jo nuomone, bus stiprus signalas, kad tris dešimtmečius besitęsęs obligacijų kainų augimo ciklas baigėsi. Šiuo metu 10 m. trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas siekia apie 2,38%. Taip pat daugiau įžvalgos gali suteikti vėlai vakare skelbiami tokių obligacijų platinimo aukciono rezultatai.

Naftos kaina yra linkusi kilti ir „WTI“ tipo žaliavos barelis šiuo metu kainuoja apie 51 USD. Aukso kaina ir toliau auga. Viena Trojos uncija metalo nuo metų pradžios pabrango apie 3,8% iki beveik 1 190 USD. JAV doleris prieš D. Trumpo kalbą šiandien gerokai stiprėja kitų valiutų atžvilgiu. Valiutos kursas prasidėjus naujojo prezidento kalbai gali dar labiau svyruoti.

 
Dar nėra komentarų