JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2017-01-03 14:20 Komentarai: (0)
Po vakarykščių išeiginių JAV akcijų ateities sandoriai prognozuoja pozityvią pirmąją šių metų sesiją.Investuotojai laukia pirmosios JAV akcijų prekybos sesijos šiemet, nes vakar tiek JAV akcijų biržos, tiek žaliavų biržos ir Londono akcijų birža buvo uždarytos dėl išeiginių. Nors šiandien reikšmingesnių ekonomikos naujienų greičiausiai nesulauksime, tačiau jau ketvirtadienį ir penktadienį pasirodys svarbūs JAV darbo rinkos duomenys, kurie leis geriau įvertinti ekonomikos būklę ir potencialius šalies centrinio banko veiksmus.

Azijoje akcijų indeksai antradienį stiebėsi į viršų, o prie to labiausiai prisidėjo Kinijos akcijos. Visus išjudino pasirodęs privačios agentūros Caixin rengiamas Kinijos gruodžio mėn. gamybos sektoriaus indeksas – pirkimo vadybininkų indeksas fiksavo 51,9 punkto (lapkritį 50,9) ir tai buvo geriausias rezultatas nuo pat 2013 metų. Tiesa, reikia pažymėti, kad šį optimizmą slopino tolimesnis Kinijos centrinio banko siekis griežtinti gyventojų pinigų operacijas. Nors pati juanių kvota, kurią gali Kinijos gyventojas per metus konvertuoti į užsienio valiutą, nepakito (išliko 50 000 USD vertė), tačiau priežiūra sugriežtėjo: sumažėjo sandorio suma, apie kurią bankai privalo raportuoti centriniam bankui, gyventojai turi bankams pateikti daugiau informacijos, kur bus naudojamos lėšos – taip siekiama, jog nebūtų perkami vertybiniai popieriai ir kitas turtas užsienyje. Oficialiai tai motyvuojama pinigų plovimo prevencija, tačiau nuvertėjant juaniui tai kelia gyventojų pasipiktinimą. Japonijos biržos dėl išeiginių šiandien nedirbo.

Į Europą atvilnijo panašios teigiamos emocijos iš Azijos, kadangi Kinijos ūkio atsigavimas aktualus visam regionui. Taip pat reikia pažymėti, jog pasirodė ir teigiamų ekonomikos naujienų iš pačios Europos: Vokietijoje gruodį bedarbių mažėjo 17 000 iki 2,638 mln., nors analitikai prognozavo, kad kritimas tebus 5 000. Pats nedarbo lygis išliko žemas (ties 6%) ir tai sustiprina ekonomistų lūkesčius, jog paskutinį praėjusių metų ketvirtį šalies ekonomika sustiprėjo.

Londono birža oficialiai paskelbė, jog už 510 mln. eurų parduoda savo Prancūzijos padalinį LCH SA, užsiimantį išvestinių finansinių priemonių kliringu, kitai biržų operatorei Euronext. Akivaizdu, jog atsisakant dalies verslo, stengiamasi gauti reguliatoriaus pritarimą susijungimui su Deutsche Boerse. Jei šis susijungimas pavyktų, tai bendra įmonė būtų verta apie 28 mlrd. dolerių. Tokiu būdu stengiamasi nepralaimėti konkurentams iš JAV - CME Group ir Intercontinental Exchange.

Naftos kaina šiandien šuoliuoja į viršų, taip tęsdama praėjusių metų ralį. Nuo sausio 1 d. formaliai įsigaliojo OPEC ir blokui nepriklausančių šalių susitarimas mažinti žaliavos gavybą, tad kaina pučiasi neturint papildomos informacijos. Iš esmės labiau apčiuopiamą statistiką, kaip šalys laikosi susitarimo, išvysime tik sausio pabaigoje, kai pasirodys produkcijos ataskaitos. Doleris taip pat toliau stiprėja, investuotojams tikintis augsiančios valiutos paklausos, kuomet D. Trumpas imsis įgyvendinti fiskalinį ekonomikos skatinimą ir mokesčių reformas. ICE sukonstruotas dolerio indeksas, atspindintis dolerio vertę daugelio valiutų atžvilgiu, pakilo virš 1% iki 103,31 – tai aukščiausias taškas nuo 2002 metų gruodžio.

 
Dar nėra komentarų