JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-12-29 15:32 Komentarai: (0)
Artėjant metų pabaigai nuotaikos taisosi ir JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos švelniai kyla.Vakar akcijų rinkose nuotaikos suprastėjo ir JAV akcijų indeksai fiksavo verčių kritimus. Dėl to sumažėja viltis, kad dar šiemet Dow Jones Industrial Average pranoks psichologiškai svarbią 20 000 punktų ribą, ties kuria jau kelias savaites svyruoja.

Azijos rinkose akcijų indeksai šiandien nerodė vieningos krypties. Vakar Kinijos valdžios atstovai pareiškė, jog iki 2020 m. šalyje planuojama įgyvendinti 3,5 trln. Kinijos juanių (~503 mlrd. USD) vertės geležinkelių tinklo plėtros projektą, kurio metu bus nutiesta daugiau nei 30 000 kilometrų geležinkelio bėgių. Po šios naujienos Honkongo biržoje geležinkelio infrastruktūros gamintojos „China Railway Construction” (1186) akcijų kaina kilo 0,9%, o traukinių gamintojo „CRRC“ (1766) akcijų kaina šoktelėjo 1,6%.

Europos akcijų rinkose šiandien vyrauja korekcinės nuotaikos. Naujausias „Nationwide Building Society” rengiamas namų kainų indeksas parodė, jog Jungtinėje Karalystėje namų kainos šį mėnesį augo 0,8% (mėn./mėn.). Ekonomistai tikėjosi, jog šis indeksas rodys 0,2% (mėn./mėn.) augimą. Metinis kainų augimas siekė 4,5% ir buvo toks pat, kaip 2015 m.

Šiandien Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad sukilėliai ir Sirijos vyriausybė pasirašė karinių veiksmų nutraukimo sutartį, kuri įsigalios šiąnakt. Taip pat bus pradėtos taikos derybos ir V. Putinas užsiminė, kad dėl to Rusija sumažins karinių pajėgų skaičių šalyje.

Šiandien bus paskelbti naujausi JAV darbo rinkos ir naftos atsargų duomenys, o rytoj vyks paskutinė šių metų prekybos sesija. Taip pat sužinosime naujausią Čikagos pramonės indekso reikšmę. Savaitgalį pasirodys naujausi Kinijos pramonės ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai, o kitos savaitės pradžioje JAV ir dalis kitų akcijų biržų dėl išeiginių bus uždarytos.

WTI tipo naftos kaina yra linkusi kristi ir žaliavos kaina svyruoja ties 54 USD už barelį. Aukso kaina yra linkusi kilti ir viena Trojos uncija metalo rinkoje kainuoja apie 1145 USD, o euras JAV dolerio atžvilgiu stiprėja.

 
Dar nėra komentarų