JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-12-28 15:03 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos kyla, rinkose ir toliau vyraujant menkam investuotojų aktyvumui.Vakar JAV akcijų indeksai švelniai kilo ir Nasdaq Composite indeksas pasiekė naują rekordą. Paskelbtas gruodžio mėn. „Conference Board“ rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas parodė gerokai optimistiškesnes nei tikėtasi JAV vartotojų nuotaikas, kas paskatino mažmenininkų akcijų kainų augimą. Šio sektoriaus įmones apimančio ETF fondo „SPDR S&P Retail“ (XRT) akcijų kaina išaugo apytiksliai 1%.

Elektroninės parduotuvės valdytoja „Amazon.com“ (AMZN) pareiškė, jog šis dovanų pirkimo sezonas buvo rekordinis ir įmonė klientams išsiuntė daugiau nei 1 mlrd. produktų. Taip pat įmonė užsiminė, jog sulaukė itin didelės išmaniosios kolonėlės „Echo“ paklausos, kuri pateko į perkamiausių prekių sąrašą. Vakar „Amazon.com“ akcijų kaina kilo 1,4%, o nuo metų pradžios ji yra išaugusi daugiau nei 14%.

Azijos rinkose šiandien akcijų indeksai nerodė vieningos krypties. Indijos sunkvežimių ir automobilių gamintojos „Tata Motors“ (TTMT, TTM) akcijų kaina Indijos biržoje šiandien krito 0,8% po to, kai pasirodė naujienos, jog iš valdybos pirmininko posto pašalintas Cyrus Mistry pažadėjo teismuose kovoti su įmonės vadovais. Jis juos kaltina netinkamu įmonės valdymu, nusižengimais vykdant užsakymus bei įsigijimus ir neteisėtu jo nušalinimu. Taip pat C. Mistry siekia sustabdyti įmonės planus išleisti naujų akcijų, kas galimai sumažintų jo įtaką įmonėje. Tuo pat metu įmonė apkaltino Cyrus Mistry pažeidus konfidencialumo taisykles, paviešinant įmonės verslo strategiją ir finansinę informaciją.

Europoje akcijų indeksai nerodo aiškios krypties. Nuo metų pradžios beveik 7% pakilęs Vokietijos DAX indeksas šiandien blaškosi ties teigiamomis ir neigiamomis reikšmėmis, o Jungtinės Karalystės FTSE 100 indeksas kyla 0,4%. Nuo metų pradžios šio indekso vertė, nepaisant „Brexit“, išaugo apie 14%.

Šiandien pasirodys naujausi sutartų parduoti namų JAV duomenys, o rytoj bus paskelbta naujausia JAV darbo rinkos ir naftos atsargų informacija. Savaitės pabaigoje nuotaikas gali paveikti Čikagos pramonės indeksas, o savaitgalį pasirodys naujausi Kinijos pramonės ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai.

WTI tipo naftos kaina yra linkusi kilti ir šiuo metu žaliavos kaina svyruoja ties 54 USD už barelį. Aukso kaina švelniai stiebiasi į viršų, o euras JAV dolerio atžvilgiu silpnėja 0,4% ir EUR/USD kursas šiuo metu siekia 1,0415.

 
Dar nėra komentarų