JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2016-08-31 15:06 Komentarai: (0)
Investuotojai su nekantrumu laukia JAV darbo rinkos naujienų, kad galėtų geriau įvertinti palūkanų kėlimo tikimybę. Akcijų indeksų ateities sandoriai trypčioja vietoje.Antradienį JAV akcijos baigė kritimu iki 0,5%, kuomet JAV centrinis bankas (FED) vėlgi pasisakė gana aiškia retorika, kad palūkanas kelti greitu metu yra nusiteikęs. Bloomberg televizijai duotame interviu FED narys Stanley Fischer pabrėžė, jog yra linkęs palūkanas kelti geriau greičiau nei vėliau ir neaišku, ar pakėlimas bus pradžioje vienkartinis, o galbūt jų seks ir daugiau. Daugelis investuotojų mano, jog bene svarbiausias rodiklis, lemsiantis FED sprendimą rugsėjį, bus penktadienį pasirodantis rugpjūčio mėnesį sukurtų naujų darbo vietų skaičius (išsk. žemės ūkį ir vyriausybės sektorius). Tiesa, jau šiandien 15:15 val. Lietuvos laiku pasirodys šio rodiklio prognozė, kurią rengia privati agentūra (Automatic Data Processing). Nors tai nėra oficiali statistika, tačiau daugelis investuotojų ją akylai stebi, nes ji gali padėti nuspėti penktadienio duomenis.

Didesnė dalis akcijų Azijoje krito įkandin JAV akcijoms, tačiau Japonijos rinka atsilaikė pasiūlos spaudimui. Jau ne pirmą dieną silpnėjanti jena (stiprėjant doleriui, nes laukiama palūkanų kėlimo JAV) didina Japonijos eksporto įmonių konkurencingumą, o už vieną dolerį jau galima gauti ir 103 jenas. Šie valiutų kursų svyravimai netgi užgožė prastus ekonomikos duomenis: per liepos mėnesį Japonijos pramonė visiškai nepaaugo, nors dar birželį ūgtelėjo 2,3% ir analitikai laukė bent 0,8% pakilimo liepą.

Europoje akcijos demonstruoja neapsisprendimą. Prie kilimo prisideda gandai, jog gali susijungti du Vokietijos bankai milžinai Deutsche Bank AG ir Commerzbank AG, tačiau rugpjūčio mėnesio euro zonos išankstinis vartotojų kainų indeksas (VKI) nuvylė, nes augo mažiau nei tikėtasi. Per metus fiksuotas tik 0,2% pakilimas, nors prognozuotas 0,3%. VKI yra itin svarbus rodiklis Europos centriniam bankui (ECB), kadangi esant žemai infliacijai ECB vadovas Mario Draghi jau rugsėjį gali imtis papildomo ekonomikos skatinimo.

Viena didžiausių pasaulio trąšų gamintojų Kanados Potash Corp. vakar patvirtino, jog veda derybas dėl galimo susijungimo su Agrium Inc. Jei šis sandoris įvyktų, tuomet būtų sukurtas bemaž 28 mlrd. USD vertės monstras, o abiejų kompanijų akcijos vakar šoktelėjo į viršų po šio pranešimo: Potash kilo virš 10%, o Agrium – virš 7%.

Naftos kaina šiandien švelniai koreguojasi. Ją žemyn spaudžia ne tik stiprėjantis doleris, bet ir šiandien skelbiamas oficialus JAV įmonėse laikomų šios žaliavų atsargų lygis. Šį rodiklį skelbia JAV Energetikos informacijos administracija, o analitikai prognozuoja, jog per savaitę atsargos išaugo 1,1 mln. barelių. Dar vakar vakare pasirodęs privačios agentūros (American Petroleum Institute) analogiškas rodiklis indikavo naftos atsargas ūgtelėjus 0,94 mln. barelių.

 
Dar nėra komentarų