B.Bernanke - jeigu to prireiks, Fed pasiruošęs veikti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-04-26 02:09 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke trečiadienį vakare pasiuntė aiškų signalą rinkos dalyviams pareikšdamas, jog jeigu to prireiks, Fed yra pasiruošęs veikti. Be to, buvo pranešta, jog Fed padidino savo anksčiau skelbtą šių metų Amerikos ekonomikos augimo prognozę ir pagerino bedarbystės rodiklio prognozę.

Per trečiadienį įvykusį Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų susirinkimą buvo sprendžiamas klausimas dėl bazinės palūkanų normos, kuri eilinį kart, kaip ir buvo tikėtasi, išliko nepakeista. Be to, dar kartą buvo pakartota, jog bazinė palūkanų norma Amerikoje išliks žemame lygyje mažiausiai iki 2014 metų pabaigos.

Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke pranešė, jog ir toliau iki birželio pabaigos bus tęsiamas Twist operacijos įgyvendinimas. Fed atstovai tikisi, jog per artimiausius ketvirčius šalies ekonomikos augimas bus nuosaikus, tačiau vėliau turėtų kiek paspartėti.

„Jeigu to prireiks, kad pasiektume savo tikslus, mes pasiruošę imtis papildomų veiksmų susijusių su mūsų balansu. Šios priemonės yra prieinamos, ir mes jų drąsiai imsimės, jei ekonomikai bus reikalinga papildoma parama“ - užtikrino Ben Bernanke.

Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai nutarė padidinti savo sausį skelbtą šių metų šalies ekonomikos augimo prognozę, bei tai pat buvo pagerinta bedarbystės rodiklio prognozė. Dabar tikimąsi, jog per šiuos metus Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtels 2.4 - 2.9 procentais, kai sausį buvo prognozuota, jog augimas sudarys 2.2 - 2.7 procentus. Šalies bedarbystė lygio prognozė buvo sumažinta nuo 8.2 - 8.5 iki 7.8 - 8 procentų.

Tuo tarpu šių metų infliacijos arba personalinio vartojimo išlaidų indekso prognozė buvo padidinta nuo 1.4 - 1.8 iki 1.9 - 2 procentų. Be to, Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai atsižvelgdami į tai, jog nepriklausomai nuo to, ar politikams pavyks susitarti dėl šalies biudžeto deficito mažinimo plano ar ne, nuo kitų metų šalies biudžeto deficitas vis tiek bus mažinamas, t.y. nepasiekus susitarimo, tai bus daro automatiškai, nusprendė sumažinti savo anksčiau skelbtas 2013 ir 2014 metų šalies ekonomikos augimo prognozes.

2013 metų Amerikos bendrojo vidaus produkto augimo prognozė buvo sumažinta nuo 2.8 - 3.2 iki 2.7 - 3.1 procentų, na o 2014 metų šalies ekonomikos augimo prognozė prognozė buvo sumažinta nuo 3.3 - 4 iki 3.1 - 3.6 procentų.

Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke pabrėžė, kad šalies politikai būtinai turi pasiekti susitarimą dėl biudžeto deficito mažinimo plano, bei dėl mokesčių politikos, nes kitaip automatinis mokesčių didinimas ir išlaidų mažinimas gali neigiamai paveikti šalies ekonomiką.
 
Dar nėra komentarų